Adres
Örnekevler Mahallesi Salih Avgun Paşa Caddesi Tuğba Apt. No: 16/11 Kocasinan / KAYSERİ
İletişim
info@dmrmedya.com
Tel: +90 352 232 22 24

Sosyal Medyanın Gücü Adına!

 Günümüzde sosyal medyanın azımsanmayacak bir güce ulaştığının hepimiz farkındayız. Bu gücü sosyal medya kullanıcıları kadar reklam ajanslarının da dikkatini çekiyor. Çoğu marka sosyal medya gücünden başarılı dönüşler adını söylememize gerek yoktur herhalde. Kullanılan sosyal medya kampanyaları ile hem adlarından söz ettiren markalar ve hedefledikleri kitlelere ulaşmakta büyük kolaylık sağlamışlardır.Peki, sosyal medyada hani markalar neler yapmıştır hadi inceleyelim.

TURKCELL :DAHA FAZLA TWEET

    Kampanya yalnızca Türkiye’de değil yurtdışında da büyük yankı uyandırdı.Postİtler üzerine yazılanları tweet eden kullanıcılar, tweet ettikleri yazıların ortadan kaybolmasıyla kurgulanmış.En son tweet eden kullanıcıya akıllı telefon hediye eden firma, kampanya sonunda baya ses getirmiş oldu.

MERCEDES- BENZ : TWEET RACE

   Yarışma düzenleyen firma, 3 adet Mercedes takımı kurdu.Bu takımların ulaşması gereken bir hedef olduğunu söylememize gerek yoktur umarım.Arabaların ilerlemesi için takım isimlerini hastaglemesi gerekiyordu. Arabalar 4 hastag için birer mil ilerleyebiliyordu.

REDBULL : KUTU KAPMACA

   Kullanıcıların mikro site üzerindeki ipuçlarını kullanarak Türkiye’nin birçok üniversitesinde saklamış olan Redbull Editions kutularını bulmamızı istiyor.Kutuların üzerindeki kodu bir fotoğraf ile twitter ve instagram hesaplarına yükleyerek sahiplenebiliyorsunuz.

ALS DERNEĞİ : KOVA İLE BUZLU SU DÖKMEK

  Kampanyada katılımcıların isimleri ile davet aldıktan sonra 24 saat içinde bir kova buzlu suyu başlarından aşağı dökmesi gerekiyor.Eğer davet ettikleri katılımcı daveti kabul etmezse, ALS derneğine 100 dolar bağışta bulunması  gerekiyordu.Birçok ünlü ismin katıldığı bu kampanya büyük bir farkındalık projesi ve  kampanyası olmuştur.

ALWAYS : LİKE A GİRL

Kampanyanın cinsiyete dayalı önyargıları yıkmayı ve kız gibi olmanın ne olduğunu tekrar tanımlamaya çalışmıştır.

SUPERSTEP : OLDİE BUT SELFİE

  Pek çok ayakkabı firmasının aynı çatı altına toplanmasıyla oluşan marka, en sevdikleri eski ayakkabılarını paylaşmasını istediği ınstagram kullanıcılarına farklı bir sosyal medya kampanyası yaşattığını söyleyebiliriz.

WWF TÜRKİYE :  SNAPCHAT SON SELFİE

  WWF Türkiye sosyal medyanın en trendi olma özelliği haline dönüşen selfie akımını ele alarak kampanyasıyla fazlasıyla dikkat çekmeyi başarmıştır. Nesli tükenmekte olan hayvanlara dikkat çekmek istenen proje ,bunun onun göreceğin son selfie olmasına izin verme hastag ile kampanyasını başlattılar.Hakkını yemeyelim baya etkili bir sosyal medya kampanyası oldu.

COCA-COLA : ONUN İSMİ NE ? İNTERAKTİF OYUN

  Coca-Cola yeni projesiyle katılımcılara eğlenceli bir oyun deneyimi hazırladı. Hazırlanan mikro siteye  kullanıcılar Facebook hesapları ile oyuna bağlanıyorlar. Oyun, karşısına çıkan fotoğraftaki kişinin seçenekler arasında bulunan isimlerden hangisi olduğunu bulmak şeklinde ilerleyen bir oyun platformudur.

NAKO : ELDEN ELE ÖRGÜ

  Nako  ipliklerinin sunduğu imkanlarla ülkemizin farklı birçok şehrine giden proje ekipleri, her şehirdeki kadınları bir araya getiriyor. Belirli zaman verilen kadınlara ellerinden geldiğince örgüleri örmeleri isteniyor. Bitmeyen örgüler daha sonra başka bir şehirde başka bir kadının emeği ile bitirilmeye çalışıyor. Yaklaşık 6 ay süren kampanya onlarca şehirde bulunan proje ekibi olabildiğince aktif hale getirmeye çalışmış ve başarılı da olmuştur.Örgüler ihtiyaç sahibi çocuklar bulunarak onlara gönderilmiş. Projede bulunan kadınlar örgülerini takip edip , hangi çocuğa verildiğine kadar takip edilen proje fazlasıyla başarıya ulaşmıştır.

AXE : MÜZİK DİNLERKEN SOHBET

  “Bir şarkının seni  nereye götüreceğini bilemezsin ama geceye hazır olabilirsin“ sloganı ile farklı bir projeyle adından söz ettirmeyi başarmış. Spotify ile giriş yapabildiğiniz bir siteye giriyorsunuz. Aynı şarkıyı dinlediğiniz kişiyle şarkı boyunca sohbet etme imkanı buluyorsunuz. Sohbet hoşunuza giderse başka bir şarkı ile sohbete devam ediyorsunuz. Şarkı zevklerinizin eşleştiği kişilerle sohbete dayalı bir site haline dönüşüyor. Marka internet sitesinde yeterli sayıda kullanıcı getirmeye çalışmış ve çok güzel rakamlarla hedefine ulaşmış.

MERCEDES-BENZ : SNAPCHAT GÖZDEN KAYBOLUŞ 

  SLS AMG modelinin tanıtımı için özel bir kampanya düzenleyen firma yine farkını ortaya koymayı başarmıştır. Snapchat saniyeler içinde kaybolan mesajlar durdurulamaz videolar ve bittikten sonra kaybolan doğasıyla bilinir. MERCEDES-BENZ SLS AMG aracının 3. saniyede 0 km’den 100 km’ye ulaşılması özelliğini birleştiren marka, buna özel bir video hazırlıyor. MERCEDES-BENZ veri tabanından ulaşılan özel kitleye video gönderiliyor. Kitlenin videoyu izlediğini durdurulamadığını ve kaybolduğunu söylüyor. Tıpkı MERCEDES-BENZ SLS AMG gibi. Sizce de fazla zekice değil mi?

Yaratıcı kampanyalarımızda görüşmek üzere..

Biz bazı zamanlar çerezleri kullanırız, bu sitedeyseniz bunu kabul etmiş olursunuz.